historia klubu

POCZĄTKI GIMNASTYKI ARTYSTYCZNEJ W ŁODZI

1959r. Pierwsza wzmianka  o istnieniu tej dyscypliny w Łodzi oraz przyległych miastach to artykuł w czasopiśmie metodyczno-szkoleniowym dla nauczycieli zatytułowany „Zespoły gimnastyki artystycznej województwa łódzkiego.
1965r.
Zawiązanie się pierwszej sekcji gimnastyki artystycznej w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Moniuszki dzięki Irenie Ogiejko – byłej absolwentce warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego
1968r.
Powstanie kolejnej sekcji gimnastyki artystycznej przy Zakładowym Domu Kultury im. Sz. Harnama ( ul. Kilińskiego) z instruktorką Izabelą Nowak – Nachyła. W pracy trenerskiej pomagała również akompaniatorka Katarzyna Wochna oraz choreografowie, istniejącego od 1947r. Zespołu Tańca Ludowego „Harnam” Maria Kryńska, Sławomir Mazurkiewicz, Krzysztof Sitkowski i Włodzimierz Tomaszewski.
1970r.
Sekcja ZDK „Harnam” została oficjalnie zgłoszona do PZG i zawodniczki po raz pierwszy wzięły udział w ogólnopolskich zawodach w Poznaniu.
1972r.
Pracę trenera w sekcji przejęła Elżbieta Goździewińska
1974r.
Przeprowadzono kurs sędziowski dzięki Krystynie Szczepańskiej (czołowej byłej zawodniczce  w latach 1961-68) i można było samodzielnie organizować zawody w Łodzi
1979r.
Rozwiązanie sekcji ZDK „Harnam” z powodu braku odpowiedniej bazy szkoleniowej. Prowadzenie zajęć w różnych szkołach (przy ul. Smugowej, ul. Irysowej, na Sali WAM przy ul. Źródłowej, w XII LO przy ul. 19-go Stycznia)
1979 r.
wrzesień powstanie kolejnej sekcji gimnastyki artystycznej przy. ul. Moniuszki 4a MDK z udziałem Barbary Kamińskiej (byłej studentki Elżbiety Goździewińskiej) z Bożeną Wieczorkiewicz- akompaniatorem i choreografem. Przejście zawodniczek „Harnama” do nowej sekcji.
1981r.
Pojawienie się trenerki z Lwowa, trener II klasy Wiktorii Uglik-Snitko wprowadzającej dynamiczne metody treningowe oparte na radzieckiej szkole gimnastyki artystycznej
1982r.
Brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Polski lasy I zorganizowanych w Gdyni )M. Białowąs, B. Dębska i Beata Pisarkiewicz
1982/1983
Decyzją Okręgowego Związku Gimnastycznego połączenie sekcji MKS „Pałac Młodzieży” z istniejącą od 1973r. z sekcją „Widzewa w jedną sekcję przy klubie RTS „WIDZEW”.

Mapa - gdzie trenujemy?